شما اینجا هستید : آفنداک  -> مقالات >

مقالات

معرفی کامل غرفه ارزی و غرفه ریالی و تفاوت های آن ها
در لحظه اول، به کار بردن دو صفت ارزی و ریالی برای واژه غرفه، کمی مبهم و عجیب به نظر می رسد. از آن گذشته سوالی که بلافاصله به ذهن شنونده می رسد، این است که تفاوت غرفه ارزی و ریالی در چیست و چه پارامتر هایی سبب تمایز این دو مدل غرفه می شود. اگر سوالاتی از این دست ذهن شما را نیز به خود مشغول کرده است، در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا به پاسخ تمامی آن ها برسید.
صفر تا صد برگزاری نمایشگاه و چک لیست شرکت در نمایشگاه های خارجی و مدارک مورد نیاز
در این مقاله قصد داریم در مورد چک لیست شرکت در نمایشگاه های خارحی و مدارک لازم و سایر مواردی که می بایست انجام دهید بپردازیم . شرکت در یک نمایشگاه خارجی می تواند راهی عالی برای ایجاد علاقه بین المللی به محصولات شما و توسعه تجارت صادراتی جدید باشد. با این حال، حضور مارکت شما در نمایشگاهی در خارج از کشور، می ‌تواند به مراتب پیچیده ‌تر از مرز و بوم شما باشد. همچنین به دلیل اینکه همه هزینه ها بر مبنای ارز واحد (دلار یا یورو) حساب می شوند، شرکت در یک نمایشگاه‌ داخلی بسیار گران‌ تر از حضور در یک نمایشگاه داخلی است. است. بنابراین اگر قصد دارید تا در نمایشگاهی در خارج از کشور شرکت کنید، یک چک لیست مفید برای برنامه ریزی و مدیریت بهتر برای شما فراهم کرده ایم که مطالعه آن خالی از لطف نیست. 
10 نکته مهم در طراحی غرفه نمایشگاهی و استاندارد های لازم
غرفه های که خلاقانه تر طراحی شده اند معمولاً از دید شرکت کنندگان، محبوب ترین هستند. آن‌ ها نظر بازدید کننده های بیشتری رت به خود جلب می کنند و در جذب مشتریان بالقوه موفق تر عمل می کنند. همچنین تصاویر این غرفه ها با سرعتی باورنکردنی، به یکی از پر بیننده ترین ترند ها در رسانه‌ های اجتماعی تبدیل می شوند. با افزایش سطح رقابت در میان کسب و کارها و ظهور طراحی های پیچیده تر، همیشه باید به دنبال پیاده سازی ایده ای باشید تا شما را از دیگران متمایز کند و خیل عظیمی از مشتریان را به سوی شما روانه سازد. اگر در حال آماده شدن برای حضور در یک نمایشگاه تجاری هستید، مطالعه این 8 نکته مهم را از دست ندهید. با رعایت آن ها در نمایشگاه پیش رو، خواهید دید که چه تاثیر شگرفی بر روی سطح فروش و جذب مشتریان می گذارند. 
روش هایی که می توان با کمترین هزینه صاحب غرفه شد
مدیران کسب و کار افرادی حسابگر هستند و پیش از انجام هر کاری، به دنبال اقتصادی ترین شکل ممکن آن هستند. بنابراین در مورد بحث غرفه سازی نیز مایلند تا این کار را با کمترین هزینه ممکن انجام دهند. از این رو با نگارش این مقاله سعی کردیم تا روش هایی را برای ساخت و طراحی یک غرفه ارزان قیمت به شما خوانندگان عزیز ارائه کنیم. همچنین در خلال این متن، از نکاتی سخن می گوییم که باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود. پس در ادامه با ما همراه باشید.
نکات مدیریت در نمایشگاه و غرفه داری
حتی قدرت رسانه ها در فضای مجازی، نمی تواند بر ارزش جلسات حضوری غلبه نمی کند. به همین دلیل است که بیزنس ها در نمایشگاه های تجاری مختلف در طول سال شرکت می کنند و از محصولات و خودمات جدید خود رونمایی می کنند. بنابراین شرکت در نمایشگاه، یک فرصت عالی برای برقراری ارتباط با افراد مختلف و جذب مشتریان بالقوه است. اما مدیریت یک غرفه نمایشگاهی کار آسانی نیست. مدیران داخلی و ارشد کسانی هستند که اغلب به عنوان هماهنگ کننده و برنامه ریز رویداد انتخاب می شوند. آن ها می گویند که سازماندهی لازم برای شرکت در یک نمایشگاه، نیازمند تلاش زیاد است که نیاز به برنامه ریزی دقیق، توجه به جزئیات، پشتکار و اراده قوی دارد. اگر در روز های آتی، یک نمایشگاه مرتبط با کسب و کارتان پیش رو دارید، اجاره غرفه بهترین کاری است که می توانید برای نمایش محصولات و خدمات تان انجام دهید. در همین راستا چندین نکته وجود دارد که می تواند شما را در جهت یک برنامه ریزی بهتر و مدیریت اصولی تر کمک کند. پس در ادامه همراه ما باشید.
مزیت های اجاره غرفه نمایشگاهی
اجاره یا خرید غرفه؟ مزایا و معایب ،آیا بهتر است که برای نمایشگاه پیش رو یک غرفه اجاره کنم یا بخرم؟ این یک سوال متداول است.قبل از اینکه در مورد اجاره یا خرید غرفه در نمایشگاه های تجاری صحبت کنیم، در اینجا چند سوال وجود دارد که باید برای تصمیم گیری بهتر، به آن ها جواب بدهید:
7 نکته برای حضور موفق در نمایشگاه ها
نمایشگاه ها راهی کلیدی برای قرار گرفتن در معرض دید عده زیادی از افراد و ارتباط با مشتریان بالقوه هستند. البته که غرفه های شما هم باید پویا، کاربردی، از نظر بصری جذاب و مهم تر از همه به یاد ماندنی باشند. به همین دلیل، حضور در نمایشگاه، پتانسیل زیادی برای رشد کسب و کار شما را فراهم می کند.ما هفت مرحله کلیدی را در ادامه این مطلب که مرتبط با چگونگی راه اندازی یک غرفه موفق در نمایشگاه است را برای شما آورده ایم.
11 مرحله برای شرکت در نمایشگاه ها
در بیشتر حوزه های شغلی، برند ها تمایل دارند تا با حضور در نمایشگاه ها، فرصت جذب مشتریان بالقوه را به دست آورند. چرا که نمایشگاه ها به برند ها کمک می کنند تا به کشب و کارشان رونق بدهند و مشتریان زیادی را در بازه زمانی کوتاه ملاقات کنند و با ترفند هایی زیرکانه، جذب شان کنند. از ایجاد یک پایگاه قوی با مصرف کننده بسیار تا بازگرداندن موقعیت برند در بازار، نمایشگاه می تواند به شما کمک کند تا نامی برای شرکت خود در بازار بسازید، اما سوال این است که چگونه در یک نمایشگاه شرکت کنید؟ اگرچه شرکت در نمایشگاه ‌ها می ‌تواند بسیار سود آور باشد، اما اکثر شرکت ‌ها عمدتاً به دلیل نداشتن آمادگی ‌های لازم از انجام این کار خودداری می ‌کنند. برای کمک به شما، ما یک برنامه ریزی 8 مرحله ای فشرده، در جهت آماده سازی و مدیریت موثر نمایشگاه به نگارش درآورده ایم که مطالعه آن خالی از لطف نیست.  
6 نکته برای داشتن غرفه نمایشگاهی جذاب
در روز هایی که در نمایشگاه حضور دارید، هزاران بازدید کننده از کنار غرفه تجاری شما عبور خواهند کرد. بنابراین جلب توجه آن ها به وسیله المان هایی که در طراحی به کار می برید و روش هایی که در جذب مشتریان بالقوه به کار می گیرید، اهمیت ویژه دارد. در اینجا شش نکته کلیدی و مهم وجود دارد که به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که طراحی غرفه نمایشگاهی شما چشم نواز و دعوت کننده است.
آداب و رفتار شرکت در نمایشگاه ها
زمانی که برای اجاره یک غرفه در نمایشگاه برنامه ریزی می کنید، آموزش کارکنانی که بتوانند در طول این مدت غرفه را مدیریت کنند، بسیار مهم است. متأسفانه برای اکثر غرفه داران نمایشگاه های تجاری، آموزش کارکنان به نفع سایر مسائل به ظاهر مبرم تر مانند برنامه ریزی غرفه، طراحی، ساخت و ساز و تدارکات نادیده گرفته می شود. در حالی که غرفه به خودی خود در جذب مشتریان و مشتریان بالقوه مهم است، حضور و رفتار کارکنان شما می تواند باعث ایجاد فرصت های جدید یا شکست کسب و کارتان شود. برخی از کارکنان و مدیران مجرب که در غرفه ‌های نمایشگاهی شرکت می‌کنند، به توانایی خود برای شناسایی و درگیر کردن مشتریان بالقوه افتخار می‌کنند؛ چرا که در این زمینه آموزش کافی دیده اند. با این حال فراموش نکنید که متمرکز ماندن بر درآمد یا جذب مشتریان عمده، اغلب می تواند به برند آسیب برساند و به فرصت های از دست رفته منجر شود. گاهی اوقات اجتماع مشتریان خرد می تواند همان چیزی باشد که دقیقا به آن نیاز دارید.  بنابراین باید از برنامه ریزان رویدادها بخواهید تا در مدیریت تدارکات نمایشگاه های تجاری کمک کنند. هنگامی که برنامه ریزان رویدادهای بزرگ در مرحله برنامه ریزی شرکت می کنند، فرصت منحصر به فردی برای افزایش بازگشت سرمایه شرکت با به اشتراک گذاشتن قوانین و نکات آداب معاشرت کارکنان نمایشگاه تجاری دارند. این نکات شامل موارد زیر هستند:
انتخاب رنگ مناسب برای غرفه و روانشناسی رنگ ها
رعایت اصول نمایشی و گرافیکی، پایه و اساس موفقیت در یک نمایشگاه بزرگ تجاری است. و البته به طور جزئی تر، باید بگوییم که انتخاب رنگ های مکمل و تاثیرگذار در کنار یکدیگر، موفقیت شما را در ایجاد یک جلوه بصری و جذاب از رویکرد کاری تان، پایه ریزی می کند. رنگ احساسات را برمی انگیزد، شخصیت را به تصویر می کشد، سمبل شور و حیات بیزنس شماست و در یک کلام، برند ها را تعریف می کند. رنگ هایی که برای غرفه سازی نمایشگاه خود انتخاب می کنید، سخن از حال و هوای بیزنس شما می گوید و خبر از میزان علاقه شما نسبت به کاری می دهد که در مسیر انجام آن هستید. بنابراین عاقلانه انتخاب کنید. از این رو از مدیر دپارتمان گرافیک خود بخواهید که هوشمندانه ترین ایده ها را در طراحی غرفه نمایشگاه تان به کار گیرد. این اشخاص با ذهن خلاق و ایده های ناب شان به شما کمک می کنند تا با انتخاب یک پالت رنگی عالی، پیام خود را با صدای بلند و واضح، به سمع و نظر به شرکت کنندگان در نمایشگاه، برسانید.
اهمیت و کاربرد رنگ در معماری داخلی
این مقاله شامل مطالبی در خصوص صفات رنگ؛ نقش رنگ در معماری داخلی؛ تاثیر و روانشناسی انواع رنگها؛ رنگ آبی در معماری اسلامی؛ رنگ در دکوراسیون؛ رنگ مناسب برای اتاق خواب و سایر مطالب سودمند در خصوص انواع رنگ و تاثیر آنها بر محیط میباشد.
20 نکته در ترسیم فنی معماری
معمولا سخت ترین بخش در طراحی معماری قسمت طراحی فنی است. معمولا می توان گفت اکثر معماران و دانشجویان معماری به طراحی اتود اولیه و اسکیس و طراحی پرسپکتیو علاقه دارند، چرا که این بخش جذاب و خلاقانه و شخصی طراحی معماری است. اما سایر جنبه های یک طرح معماری چه می شود؟ منظور بخش های فنی، منطقی و استدلالی طراحی معماری است. ممکن است این بخش ها به اندازه طراحی دست آزاد جذاب نباشد اما شکی نیست که به همان اندازه حائز اهمیت می باشند.
معماری در ایتالیا: در سفر به ایتالیا بازدید چه مکان هایی را نباید از دست داد؟
معماری ایتالیا، معماری اکثر نقاط دنیا و حتی معماری ایالات متحده را تحت تاثیر قرار داده است و نمی توانید شهری را در آمریکا پیدا کنید که خانه های ویکتوریایی به سبک ایتالیایی، یا بناهایی به سبک معماری احیا رنسانس ایتالیا و یا بناهای نئوکلاسیک، در آن وجود نداشته باشد. اگر به دنبال تجربه سفر به یک کشور خارجی هستید، شاید در سفر به ایتالیا خیلی از بناها شما را یاد شهر خودتان بیاندازد.
پنل های رنگی نما با قابلیت تغییر رنگ
پنل های فلزی Rockpanel Chameleon متریالیست که برای نمای ساختمان به کار می رود و شکل بصری فوق العاده ای از پوسته با قابلیت تغییر رنگ را ارائه می دهد. به همین دلیل است که در نام این مترال از کلمه آفتاب پرست (Chameleon) استفاده شده است. محدوده پنل های رنگی توسط یک لایه کریستال منحصربه فرد پوشش داده شده و این لایه به تمام زوایا و گوشه های پنل تزریق می شود. همین امر باعث می شود که با تماشای این پنل ها از هر زاویه رنگ متفاوتی را مشاهده نمایید.
11 ایده جذاب برای استفاده از کاشی در کانتر آشپزخانه + عکس
آیا به استفاده از کاشی برای کانتر آشپزخانه تاکنون فکر کرده اید؟ شرکت های تولید کننده کاشی عموما در تبلیغات خود شما را به استفاده از کاشی برای کانتر آشپزخانه تشویق نمی کنند و زمانی که به لیست محصولات آنها مراجعه می کنید می بینید که هیچ نوع کاشی مشخصی برای استفاده روی سطح کانتر آشپزخانه، معرفی نشده است.
تجهیزات نمایشگاهی را بخریم یا اجاره کنیم؟
اجاره یا خرید غرفه موضوع مقاله امروز ماست. در مطلب پیشین راجع به غرفه سازی و مزایای آن صحبت کردیم. همچنین راجع به اینکه چرا و چه موقع نیاز به غرفه سازی داریم، توضیحاتی را ارائه دادیم. اما شاید این سوال بسیاری از مدیران کسب وکار باشد که بهتر است غرفه را اجاره کنم و یا بخرم؟
معرفی زیباترین و خاص ترین برج های جهان
مردم همیشه مجذوب رسیدن به آسمان و لمس آن هستند. در حالی که بالی برای پرواز کردن نداریم، مطمئناً مهارت های هوشی و مغزی ما را به ساخت آسمان خراش های بلند و قدم زدن بر روی تراس های مرتفع تشویق می کند. این مطلب به معرفی 15 تا از زیباترین و خاص ترین برج های جهان پرداخته که در زمان ساخت آنها مردم آن کشور را شگفت زده کرده و امروز به عنوان نماد بزرگ ترین شهرهای جهان محسوب می شود.  
طراحی داخلی از معماری تا دکوراسیون داخلی
در میان همه هنرها، معماری به شکل ملموس تری به مقوله «فضا» مرتبط است همچنین معماری را با عنوان «هنر سازماندهی فضا» می شناسند. فضای معماری از این جهت فضایی ملموس تر از دیگر هنرهاست که فضای مورد بحث در آن، بر خلاف دیگر مثلاً «فضای موسیقیایی» که فضایی کاملاً انتزاعی است، بیشتر همچون مجسمه‌سازی و پیکره تراشی که به سه بعد یعنی طول و عرض و ارتفاع می پردازد، با فضایی عینی سر و کار دارد. اما فضای معماری یک فضای سه بعدی صرف هم نیست و این نکته ای است که بسیاری از آن غافلند. «بعد چهارم» فضای معماری دقیقاً همان محور مورد بحث ما است، و ما برای توصیف این بُعد از اصطلاح «داخل» استفاده می کنیم. در هنر معماری و هنرهای وابسته به آن که آنها را در قالب ترکیباتی همچون «معماری داخلی»، «طراحی داخلی» و «دکوراسیون داخلی» می‌شناسیم، این بعد چهارم نقش بسیار بنیادی ایفا می کند.
اطلاعات تماس
آدرس: تـــهران ، خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ساعی، مجتمع تجاری صدف، طبقه دوم اداری، واحد ۲
 تلفن تماس: 02188880560  و  02188797301
 شماره همراه: 09126052412
 پست الکترونیک: info @ afandak.net
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به گروه معماری آفنداک می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح