10 نکته مهم در طراحی غرفه نمایشگاهی و استاندارد های لازم

غرفه های که خلاقانه تر طراحی شده اند معمولاً از دید شرکت کنندگان، محبوب ترین هستند. آن‌ ها نظر بازدید کننده های بیشتری رت به خود جلب می کنند و در جذب مشتریان بالقوه موفق تر عمل می کنند. همچنین تصاویر این غرفه ها با سرعتی باورنکردنی، به یکی از پر بیننده ترین ترند ها در رسانه‌ های اجتماعی تبدیل می شوند. با افزایش سطح رقابت در میان کسب و کارها و ظهور طراحی های پیچیده تر، همیشه باید به دنبال پیاده سازی ایده ای باشید تا شما را از دیگران متمایز کند و خیل عظیمی از مشتریان را به سوی شما روانه سازد.
اگر در حال آماده شدن برای حضور در یک نمایشگاه تجاری هستید، مطالعه این 10 نکته مهم را از دست ندهید. با رعایت آن ها در نمایشگاه پیش رو، خواهید دید که چه تاثیر شگرفی بر روی سطح فروش و جذب مشتریان می گذارند. 

1) سبک طراحی هر چه تعاملی تر، بهتر!

استفاده از روش هایی که اشخاص در آن ها دخیل نیستند، به مراتب می تواند تاثیر‌گذار‌تر از صحبت های طولانی و خسته کننده یک فرد باشد. می توانید برای جذب افراد، از عناصر تعاملی مانند یک تبلت یا صفحه نمایشگر ال ای دی استفاده کنید تا افراد بتوانند قابلیت محصولات و تنوع خدمات شما را خودشان ببینند. برای مثال می توانید یک تبلت در اختیار بازدید کننده قرار دهید تا با تازه ترین اپلیکیشن طراحی شده توسط تیم برنامه نویسی شما آشنا شوند و سپس نظرشان را به شما بگویند. همچنین می توانید سایر خدمات خود را در قالب یک تیزر تبلیغاتی آماده کنید و به صورت تکرار شونده از یک نمایشگر پخش کنید. 
حتی شما می توانید یک بازی طراحی کنید. شرکت کنندگان دوست دارند در بازی های نمایشگاهی شرکت کنند. البته یادتان باشد که جایزه ای هر چند کوچک برای آن در نظر بگیرید. واداشتن افراد به صرف زمان طولانی تری در غرفه شما به این معنی است که پرسنل شما زمان بیشتری برای تعامل با مشتریان بالقوه دارند. از فناوری صفحه لمسی، هدایای میزبانی یا امکانات پیش نمایش محصول استفاده کنید تا مردم بتوانند آن ها را ببینند و با محتوای شما تعامل داشته باشند.

2) پیام های کلیدی را با فونت بزرگ، مختصر و در ارتفاع بالایی نسبت به زمین وصل کنید؛

شعار های مختص بیزنس تان را با فونتی بزرگ تایپ کنید و در ارتفاعی قرار دهید که مطمئن باشید برای همه افراد به راحتی قابل مشاهده است. لوگوی شرکت خود را در قسمت های مختلف غرفه قرار دهید تا چهره برند خود را تقویت کنید. مطالب خود را تا حد امکان ساده نگه دارید و آن را به چند عنوان تاثیرگذار که با فونت بزرگ و خوانا چاپ شده اند تقسیم کنید تا به راحتی و از راه دور هم قابل مشاهده باشد.

3) تمامی فضای غرفه خود را با لوازم و وسایل پر نکنید؛

منکر این نیستیم که فضای غرفه نباید خالی و سوت و کور باشد. اما نمی توان مزایای خلوت بودن آن را هم نادیده گرفت. پیشنهاد ما این است که غرفه تان را با میز و صندلی های جمع و جور چیدمان کنید و آن را با مبلمان های حجیم و شلوغ پر نکنید. بنابراین از اصلی ترین وظایف شما در طراحی غرفه این است که با یک چیدمان جمع و جور، آن را تمیز و جذاب نگه دارید. وقتی این مقدار فضای اضافی را در اختیار دارید، می توانید اطمینان حاصل کنید که مشتریان شما هنگام صحبت با تیم کارشناسان، از آرامش فکری و ذهن آرام تری برخوردارند و حواس آن ها مرتبا به اطراف پرت نمی شود.
به همین دلایل که در بالاتر ذکر کردیم، فضای منفی (یا همان فضای خالی) باید در ططراحی دکور شما وجود داشته باشد. قانون کلی برای گرافیک غرفه این است که باید حداقل 40 درصد فضای خالی داشته باشد. رعایت این به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که شلوغی بیش از حد غرفه، پیام شما را تحت تأثیر قرار نمی دهد یا برند شما را در حجم زیادی از تصاویر بصری، دفن نمی کند. به یاد داشته باشید، اغلب افراد در اولین برداشت، تنها یکی از اطلاعات موجود در روی تابلوها را حفظ می کنند. بنابراین غرفه خود را با اطلاعات اضافی شلوغ نکنید.

4) از قالب بندی و وضوح مناسب تصاویر اطمینان حاصل کنید؛

تابلو های موجود در غرفه نمایشگاهی شما، به تصاویری با وضوح بالا و  فایل های گرافیک‌ی با فرمت مناسب نیاز دارند. در غیر این صورت، تمامی تصاویر پیکسلی، تار یا کشیده به نظر می رسند. آن هم بخاطر اینکه با لنز قوی ثبت نشده اند.

5) نام تجاری و لوگوی خود را در تمامی آیتم های تبلیغاتی و تابلوها درج کنید؛

سعی کنید در هر آیتمی که در غرفه خود دارید، نام و نشانی از تجارت شما وجود داشته باشد. یکی از اصول برند سازی، نمایش لوگو و تایپوگرافی نام تجاری شما در تابلوها، بروشور های تبلیغاتی، سردر غرفه، اول و آخر تیزر های تبلیغاتی و موارد دیگر است. ضمنا فراموش نکنید که لوگوی برند شما باید در تمام موارد ذکر شده، رنگ و طرح یکسانی داشته باشد.

6) عنصر شگفتی را امتحان کنید؛

اگر واقعاً می خواهید توجه مردم را به خود جلب کنید، چیزی را که کاملا مربوط به حوزه کسب و کار شماست را در مرکز فضای غرفه نمایشگاهی خود قرار دهید. هر تلاشی که می کنید، هدف باید در جهت این باشد که مصرف کننده را به بازدید از غرفع شما تشویق کند.

7) اهمیت هر قسمت از غرفه را به لحاظ طراحی درک کنید؛

قسمت های خاصی در غرفه شما وجود دارد که از نظر بصری مهم تر از بقیه نقاط هستند. به عنوان مثال، دیوار پشتی شما، نقطه کانونی اکثر غرفه هایی با متراژ کم تا متوسط است. شما باید مهمترین عنصر طراحی، پیام و لوگوی خود را در آنجا قرار دهید. غرفه های بزرگتر معمولاً حاوی چندین نقطه کانونی هستند و حتی ممکن است دارای دو دیوار پشتی باشند. این منطقه همیشه مرکزی برای نمایش هنر گرافیست شما خواهد بود و باید حاوی مهم ترین اطلاعات در مورد برند شما باشد.

8) از رنگ های مناسب استفاده کنید؛

روانشناسی رنگ پیچیده است. افراد به دلایل مختلف به سمت رنگ های مختلف کشیده می شوند. بنابراین بهتر است رنگ ‌هایی که برای المان های طراحی غرفه انتخاب می‌کنید، بتوانند تا پیام بیزنس شما را برجسته کنند و راهی برای تبلیغ محصولات و خدمات تان باشند. رنگ‌ های سرد تر مانند آبی، سبز و سفید حرفه ‌ای به نظر می‌رسند، اما جلب توجه نمی‌کنند. رنگ ‌های گرم ‌تر مانند قرمز، نارنجی و زرد جذاب ‌تر هستند، اما باید عاقلانه از آن‌ ها استفاده کرد، زیرا در صورت استفاده بیش از حد، می‌توانند کلافه کننده باشند.

9) از تصاویر خلاقانه استفاده کنید؛

با اینکه گزینه های بسیار زیادی برای طراحی غرفه تان پیش رو دارید، هنگام طراحی غرفه نمایشگاه تجاری خود باید موارد زیادی را در نظر بگیرید. برای داشتن تأثیری ماندگار در ذهن بازدید کنندگان، برخی از این نکات را در نمایشگاه بعدی خود امتحان کنید.
تصاویر نمونه کارها
عکس های دسته جمعی اعضای شرکت
تصاویر نمایشگاه های برگزار شده قبلی
تصاویری از بستن قرارداد ها و همکاری با شرکای معتبر
تصاویری از بزرگان به همراه جمله ای کوتاه و قصار از آن ها

10) طراحی شما باید منعکس کننده اهداف تان باشد؛

ضروری است که طراحی نمایشگاه شما منعکس کننده اهداف برند شما در نمایشگاه باشد. یک غرفه موثر ضمن دعوت افراد و آموزنده بودن، توجه را نیز جلب می کند. در اینجا چند اصل کلیدی طراحی ارائه شده است که در غرفه های مشتریان ما نشان داده شده است.
فضای باز
داشتن یک فضای باز و جذاب باعث می شود که نمایشگاه، شرکت و برند شما از سایرین متمایز شود. از بین بردن موانعی که افراد را از ورود یا خروج باز می دارد، راهی عالی برای جذب مشتریان بالقوه است. شما می خواهید شرکت کنندگان با خیالی آسوده وارد غرفه شده و از آن خارج شوند.
از دیگران متمایز شوید
شما در حال رقابت با صدها، (اگر نگوییم هزاران) شرکت دیگر هستید که انواع مشابه محصولات و خدمات را در نمایشگاه می فروشند. طراحی شما باید محصولات شرکت شما را به شیوه ای جذاب به نمایش بگذارد. بنابراین تنها چند ثانیه زمان دارید تا نام تجاری خود را معرفی کنید و قدم های بازدید کنندگان را به سمت غرفه خود بکشانید. اگر می‌خواهید برای مشتریان بالقوه جذابیت داشته باشید، ترکیب کالاهای ملموسی که شرکت کنندگان می توانند ببینند و احساس کنند راه خوبی برای جلب توجه است.
بازاریابی تجربی
بازاریابی تجربی ایجاد تجارب به یاد ماندنی و ارتباطات عاطفی با مخاطبان و شرکت های بالقوه شماست. بازاریابی تجربی باعث ایجاد هیجان و وفاداری به برند می شود که می تواند بر تصمیمات خریدار تأثیر بگذارد. مرسوم است که در صنعت نمایشگاه های تجاری، از عناصر تعاملی زیادی در فضای خود استفاده کنند.
در کمترین ها، بیشترین منفعت هاست؛
شما فقط چند ثانیه فرصت دارید تا توجه افراد بالقوه را به خود جلب کنید، بنابراین با ساده نگه داشتن طراحی غرفه و همه اجزاء مانند مبلمان، حرفه ای بودن را به بیننده القا کنید. حساب بیاورید. پس، فقط و فقط مهمترین عناصر برند خود را به نمایش بگذارید. 
سخن آخر
داشتن غرفه ای جذاب و ساده راه خوبی برای جلب توجه افراد به غرفه نمایشگاه شماست. در نظر گرفتن اهداف و مقاصد خود در هنگام طراحی نمایشگاه جزء مهمی است زیرا مهم نیست در چه نمایشگاهی شرکت می کنید، غرفه شما باید به شرکت شما در رسیدن به اهداف مورد نظر کمک کند.
اطلاعات تماس
آدرس: تـــهران ، خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ساعی، مجتمع تجاری صدف، طبقه دوم اداری، واحد ۲
 تلفن تماس: 02188880560  و  02188797301
 شماره همراه: 09126052412
 پست الکترونیک: info @ afandak.net
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به گروه معماری آفنداک می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح