ارتفاع مجاز غرفه سازی در نمایشگاه

اندازه، پیکربندی و نقشه های غرفه نمایشگاه های تجاری باید کاملا مطابق با اندازه ها و استاندارد های برقرار در هر نمایشگاهی باشد. بنابراین یکی از مواردی که باید در مورد آن کسب تکلیف کنید، ارتفاع مجاز غرفه سازی در آن نمایشگاه است. در مورد این موضوع، می توانید به هنگام اجاره غرفه سوال نمایید و اطلاعات مورد نیاز را به دست آورید. همچنین راجع به متریالی که می خواهید برای غرفه سازی از آن ها استفاده کنید، به طور کامل تحقیق نمایید. البته، اسکافر های فلزی مدت‌ هاست که برای پیکربندی غرفه های نمایشگاهی مورد استفاده قرار می‌گیرد، زیرا 
راه‌ اندازی سریعی دارد؛
امکان خرابی آن بسیار پایین است.
از استحکام بالایی برخوردار است.
قابلیت حمل آسان دارد.
قابلیت استفاده مجدد دارد
و مقرون به صرفه است. 
اندازه سقف و ارتفاع غرفه
وقتی همه این ویژگی ‌ها را ترکیب می‌ کنید، به راحتی می ‌توانید متوجه شوید که چرا در غرفه‌ های نمایشگاهی، از این میله های فلزی برای ستون و از بنر ها برای ایجاد پس زمینه استفاده می شود. 
با استفاده از سیستم Slip Fit - که در آن میله های فلزی به سادگی روی یک پایه استوانه‌ای قرار می‌گیرند – کارپرداز شما می‌تواند در کسری از ثانبه، یک غرفه را راه اندازی کند و پس از پایان نمایشگاه نیز به همان سرعت غرفه را جمع کند. 

متداول ترین اندازه غرفه نمایشگاهی

دانستن متداول ترین اندازه و ارتفاع مجاز غرفه سازی این حسن را دارد که تا حد زیادی در هزینه های شما صرفه جویی می شود و از انتخاب اشتباه شما و تحمیل هزینه های جانبی جلوگیری می نماید. ضمنا به خاطر داشته باشید که ارتفاع مجاز غرفه سازی در هر نمایشگاه متفاوت است و شما باید پیش از اجاره اسکافر یا خرید آن، از ابعاد مجاز و استاندارد آن نمایشگاه مطلع شوید. ضمن اینکه در نمایشگاه هایی با سقف کوتاه یا سقف بلند، حد مجازی از فاصله با سقف را باید رعایت نمایید.

ارتفاع غرفه نمایشگاهی

پس ندانستن چنین مواردی هزینه های مالی و زمانی زیادی را بر روی دست شما می گذارد. فارغ از تمامی این موارد، مجبورید انرژی زیادی را صرف برش و اندازه کردن میله های فلزی و تغییر طراحی و دکوراسیون کنید. که البته در مواردی این امکان هم وجود نخواهد داشت و باید تمامی وسایل مورد نیاز را از نو خریداری نمایید. 

سوالات متداول در مورد ارتفاع غرفه سازی

1. آیا امکان ساخت غرفه دو طبق وجود دارد؟
بسیاری از مدیران کسب و کار مایلند تا با برپا کردن یک غرفه دو طبقه، فضای بیشتری را برای راحتی خود و مشتریان شان در اختیار داشته باشند. اما این امکان تنها در برخی از سالن های نمایشگاهی وجود دارد. برای مثال در سالن نمایشگاه های برج میلاد، ارتفاع از کف تا سقف 3 متر و 50 سانتی متر می باشد و شما مجاز به ساخت غرفه دو طبق نیستید.
ساخت غرفه و سئوالات مربوطه
2. ارتفاع مجاز غرفه سازی بر چه اساسی تعیین می شود؟
همانطور که پیش از این به آن اشاره کردیم، هر نمایشگاه قوانین و استاندارد های خاص خود را دارد. این قوانین و استاندارد ها بر اساس عدد خالصی است که برای ارتفاع کف تا سقف به دست می آورند. در این محاسبات میزان فضایی که وسایل روشنایی، گرمایشی، سرمایشی، تهویه هوا و ... اشغال کرده را نیز محاسبه می کنند تا سازه ها با رعایت ارتفاع مجاز ساخته شوند و تماسی با این المان ها نداشته باشند. طبیعی است که در صورت رعایت نکردن ارتفاع مجاز و وارد نمودن آسیب به اموال نمایشگاه، پرداخت زیان و خسارت بر عهده شخص خاطی خواهد بود.
3. حداکثر و حداقل فاصله از سقف چقدر است؟
برای نمایشگاهی که سقف نسبتا کوتاهی دارند حداکثر فاصله مجاز یک متر و حداقل فاصله مجاز نیم متر است.
4. ارتفاع مجاز برای غرفه سازی در هر نمایشگاه را از کجا بفهمیم؟
پیش از اجاره غرفه در نمایشگاه، دفترچه ای به شما داده می شود که اطلاعات مربوط به نمایشگاه، قوانین و مقررات و ارتفاع مجاز در آن درج شده است. همچنین هزینه ای که بابت ارتفاع اضافی گرفته می شود نیز در این دفترچه مرقوم می شود. برگه آخر این دفترچه توسط شرکت شما مهر و امضا می شود و به این منظور تلقی می گردد که شما تمامی قوانین و مقررات را پذیرفته اید و در صورت انجام هر فعالیتی خارج از چارچوب قوانین نمایشگاه، متعهد به پرداخت خسارت و جوابدهی به ستاد برگزاری هستید.
5. آیا ارتفاع مجاز در سالن های مختلف یک نمایشگاه متفاوت است؟
بله این امکان وجود دارد. چرا که هر سالن می تواند معماری خاص و متفاوتی داشته باشد.

خرید غرفه های نمایشگاهی خود را آسان کنید!

آفنداک به ‌عنوان یکی از بزرگترین شرکت های خدماتی در زمینه غرفه سازی، مبل، میز و صندلی های اداری، اینجاست تا به شما کمک کند تا طراحی پلان نمایشگاه تجاری خود را تا حد امکان آسان و مقرون به صرفه به واقعیت تبدیل کنید!  اگر ایده ای در مورد نحوه چیدمان غرفه های نمایشگاهی دارید، ما می توانیم به تحقق آن کمک کنیم.

اطلاعات تماس
آدرس: تـــهران ، خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ساعی، مجتمع تجاری صدف، طبقه دوم اداری، واحد ۲
 تلفن تماس: 02188880560  و  02188797301
 شماره همراه: 09126052412
 پست الکترونیک: info @ afandak.net
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به گروه معماری آفنداک می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح