7 نکته برای حضور موفق در نمایشگاه ها

نمایشگاه ها راهی کلیدی برای قرار گرفتن در معرض دید عده زیادی از افراد و ارتباط با مشتریان بالقوه هستند. البته که غرفه های شما هم باید پویا، کاربردی، از نظر بصری جذاب و مهم تر از همه به یاد ماندنی باشند. به همین دلیل، حضور در نمایشگاه، پتانسیل زیادی برای رشد کسب و کار شما را فراهم می کند.
حضور موفق در نمایشگاه ها
ما هفت مرحله کلیدی را در ادامه این مطلب که مرتبط با چگونگی راه اندازی یک غرفه موفق در نمایشگاه است را برای شما آورده ایم.
1. اهداف خود را از حضور در نمایشگاه تعیین کنید؛
2. مکان یا فضای دلخواه تان را انتخاب نمایید؛
3. درباره رقبای خود تحقیق کنید؛
4. شروع به خبر رسانی در صفحات اجتماعی خود کنید؛
5. تبلیغات خود را به صورت اصولی و هدفمند انجام دهید؛
6. یک صفحه نمایش عالی طراحی کنید؛
7. از فناوری های جدید و روش های نوآورانه برای جذب افراد استفاده کنید؛

اهداف خود را از حضور در نمایشگاه تعیین کنید؛

برای برگزاری یک نمایشگاه موفق، ابتدا باید اهداف و انتظارات خود را شناسایی کنید. چه چیزی را به نمایش می گذارید؟ در نمایشگاه خود می خواهید چه بگویید یا انجام دهید؟ این ها اولین سوالاتی هستند که باید به آن ها پاسخ دهید. با انجام این کار، می‌توانید اهدافی را که می‌خواهید دنبال کنید، تعیین کنید. به عنوان مثال، می توانید روی این موارد به عنوان متغیرهایی برای اندازه گیری تمرکز کنید:
تعداد حاضرین
میزان جذب مخاطبان از طریق ارتباطات رسانه های اجتماعی
بازگشت سرمایه
تعداد مخاطبین ایجاد شده
نرخ تبدیل (تعداد مشتریان بالقوه تبدیل به مشتری).
موارد تبلیغاتی توزیع شده
تصویر غرفه نمایشگاهی
با حضور در یک نمایشگاه می توانید، با یک تیر چند نشان بزنید؛ به شرط اینکه بدانید دقیقا چه می خواهید و چه کار باید بکنید. اما فراموش نکنید که تنها که اهداف واقع بینانه را در لیست خود نگه دارید. شما می توانید به دنبال فروش یک محصول خاص، به دست آوردن مشتریان جدید یا شبکه سازی باشید. با تعیین اهداف، شما اولین خشت را گذاشته اید و حالا باقی امور را بر حول این محور مدیریت می کنید.

یک غرفه یا فضای مطلوب را انتخاب کنید؛

هنگام شرکت در یک نمایشگاه، انتخاب مکان غرفه شما جزو موارد مهم و کلیدی است. هنگام انتخاب غرفه، مکانی را انتخاب کنید که برای نمایش محصولات و معرفی خدمات شما، از هر حیث مناسب باشد. موارد زیر جزو پارامتر هایی است که در انتخاب غرفه نقش مهمی دارند.
اندازه و متراژ فضا 
در دیدرس باشد؛
از نور کافی بهره مند باشد.
در نقاط شلوغ و پر رفت و آمد مثل درب ورودی، در مرکز یا نزدیک کافه تریا باشد.
امکان برق رسانی به آن نقطه فراهم باشد.
عکس غرفه
مستقیماً با ستاد برگزاری تماس بگیرید. در مورد فضایی که به شما اختصاص داده شده است بپرسید و همچنین می توانید یک مکان خاص را درخواست کنید. همچنین اگر نمایشگاه در شهر دیگری برگزار می شود از آن ها بپرسید که آیا می توانند عکسی از فضای رویداد برای شما بفرستند که بتوانید از آن به عنوان نقطه مرجع برای طراحی پلان و نصب صفحه نمایش خود استفاده کنید.
برای نمایش در یک رویداد معمولاً باید حدود شش ماه قبل از برگزاری آن ثبت نام کنید. بهترین راه برای ایمن سازی مکانی با ترافیک مناسب، ثبت نام در اسرع وقت است. این نقطه ای است که می توانید بودجه نمایشگاهی مربوطه را برای اقلام چاپی و سایر مواد تعیین کنید.

در مورد رقبای خود تحقیق کنید

آیا در آن نمایشگاه مارکت دیگری وجود دارد که محصولات و خدمات مشابهی را ارائه دهد؟ انجام این تحقیق به شما فرصت خوبی برای برنامه ریزی و پیش بینی می دهد، مطمئن شوید که این غرفه شماست که توجه شرکت کنندگان را به خود جلب می کند. هنگام انجام تحقیقات خود به این سؤالات توجه کنید:
رقبا چه محصولات و خدماتی را به نمایش می گذارند؟
آن ها چگونه محصولات و نمونه کارهای خود را در گذشته به نمایش گذاشته اند؟
آیا آنها از تکنیک های بازاریابی خاصی برای جذب افراد استفاده کرده اند؟
آیا آن ها تا به حال از فناوری تعاملی مانند تبلت ها یا نقشه برداری پروجکشن استفاده کرده اند؟
حضور موفق در نمایشگاه
این مرحله تماماً در مورد اصلاح استراتژی خود است تا بتوانید واقعاً رویکردی تأثیرگذار داشته باشید. همچنین فرصت خوبی برای شروع شبکه سازی با سایر مشاغل است. برقراری ارتباط قبل و همچنین در طول یک رویداد یک راه عالی برای جذب افراد و مشتریان بالقوه است.

شروع به خبر رسانی در صفحات اجتماعی خود کنید؛

گام بعدی این است که شروع به خبر رسانی کنید. اگر دنبال کننده ای اختصاصی در شبکه های اجتماعی خود دارید، از آن استفاده کنید. تبلیغ کنید که در این رویداد شرکت خواهید کرد و از افرادی که صفحه شما را در فیس بوک لایک می کنند دعوت کنید. در مورد آن در توییتر، اینستاگرام صحبت کنید و پست‌ های مربوط به رویداد را ریتوییت کنید و با حساب ‌های مربوطه ارتباط برقرار کنید. هرچه تأثیرات رسانه های اجتماعی شما بیشتر باشد، بهتر است.
عکس غرفه سازی
همچنین باید از وبسایت و ایمیل شرکت خود برای تبلیغ رویداد استفاده کنید. یک صفحه اختصاصی در سایت خود در مورد نمایشگاه ایجاد کنید، اینکه شرکت کنندگان چه انتظاراتی می توانند داشته باشند و چگونه می توانند از خدمات شما بهره ببرند. شرکت در مکالمه به روش ‌های مختلف به افزایش علاقه هر کسی که احتمالاً شرکت می‌کند کمک می‌کند.
 

تبلیغات خود را به صورت اصولی و هدفمند انجام دهید؛

موارد تبلیغاتی همه چیز از کارت های ویزیت، بروشورها، تابلوها، تصاویر پس زمینه عکس و نمایشگرهای نقطه فروش (POS) را پوشش می دهد.
مطالب تبلیغاتی به شرکت کنندگان کمک می کند تا جزئیات مربوط به محصولات، خدمات و اطلاعات محتوای شما را پس از پایان رویداد به خاطر بسپارند. موارد تبلیغاتی بزرگتر به جلب توجه مردم به نمایشگاه شما کمک می کند و در هنگام تلاش برای ایجاد یک نمایشگاه موفق، یک مکمل کلیدی است. موارد تبلیغاتی همچنین می تواند استفاده عملی را برای شرکت کنندگان ارائه دهد.
عکس غرفه نمایشگاهی
از آنجایی که بیشتر غرفه داران مطالب تبلیغاتی را به شما ارائه می دهند، هرچه خلاقیت شما بیشتر باشد بهتر است.

یک صفحه نمایش عالی طراحی کنید؛

بدون نمایشگر بصری جذاب، به نتایجی که انتظار داشتید نخواهید رسید. نصب یک تلویزیون، راهی عالی برای تبلیغ کسب و کار، خدمات یا محصولات شماست؛ بهترین راه برای استفاده حداکثری از ایده های خود، کار با یک برنامه ریز و مدیر رویداد است تا بتوان طرح های منحصر به فرد، تصاویری چشمگیر و نمایشگرهای جذاب تولید کرد.
فردیت را در صفحه نمایش خود هدف بگیرید. موضوعی متناسب با نام تجاری خود ایجاد کنید و مشخص کنید که چه چیزی می توانید از آن به دست آورید. آیا از نورپردازی خلاقانه استفاده خواهید کرد؟ بنرهای تبلیغاتی بزرگ چطور؟ لوگو و شعارهای کسب و کار شما باید بزرگ باشند تا تاثیر زیادی داشته باشند.
عکس غرفه نمایشگاهی تهران
همچنین به کاربردی بودن صفحه نمایش خود فکر کنید. پلان طبقه چگونه خواهد بود؟ استندها و سایر موارد را در کجا قرار می دهید تا هدایت افراد به غرفه خود را به حداکثر برسانید. فضای خود را با وسایل زیاد شلوغ نکنید. بهترین کار نصب استندهای نمایشی است که کاربرد های عملی زیادی دارند. همچنین می توانید قفسه هایی برای قرار دادن بروشور های تبلیغاتی، تصاویر و متون معرفی و حتی تبلت هایی برای استفاده تعاملی طراحی کنید.
همچنین، ممکن است بخواهید این امکانات را برای افراد فراهم کنید تا غرفه نمایشگاهی شما فضایی لذت بخش و مفید برای هر شرکت کننده باشد:
ایستگاه شارژ بی سیم
مکان هایی برای نشستن
فضای عکاسی
اعطای هدایای تبلیغاتی
برگزاری مسابقه و ... .
هر یک از موارد بالا محیطی را ایجاد می کند که افراد تمایل پیدا می کنند تا زمان خود را در غرفه شما سپری کنند.

از فناوری های جدید و روش های نوآورانه برای جذب افراد استفاده کنید؛

در نهایت، فناوری جدید و روش های نوآورانه را با یکدیگر ترکیب کنید تا غرفه نمایشگاه خود را متمایز سازید. ویدئو، موسیقی یا حتی واقعیت مجازی را می توان برای ایجاد یک تصویر متمایز و به یاد ماندنی استفاده کرد.
عکس نمایشگاه غرفه
ویدئو و تصاویر را بر روی سطوح مختلف سه بعدی پخش کنید. نقشه برداری پروجکشن یک فناوری منحصر به فرد است و می تواند کارکرد غرفه نمایشگاهی شما را به سطح بالاتری برساند.
امیدواریم این مطلب مورد توجه شما خواننده گرامی قرار گرفته باشد.
اطلاعات تماس
آدرس: تـــهران ، خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ساعی، مجتمع تجاری صدف، طبقه دوم اداری، واحد ۲
 تلفن تماس: 02188880560  و  02188797301
 شماره همراه: 09126052412
 پست الکترونیک: info @ afandak.net
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به گروه معماری آفنداک می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح