11 مرحله برای شرکت در نمایشگاه ها

در این مقاله قصد داریم 11 مرحله برای شرکت در نمایشگاه ها و آموزش گام به گام را به صورت کامل بیان کنیم . در بیشتر حوزه های شغلی، برند ها تمایل دارند تا با حضور در نمایشگاه ها، فرصت جذب مشتریان بالقوه را به دست آورند. چرا که نمایشگاه ها به برند ها کمک می کنند تا به کشب و کارشان رونق بدهند و مشتریان زیادی را در بازه زمانی کوتاه ملاقات کنند و با ترفند هایی زیرکانه، جذب شان کنند. از ایجاد یک پایگاه قوی با مصرف کننده بسیار تا بازگرداندن موقعیت برند در بازار، نمایشگاه می تواند به شما کمک کند تا نامی برای شرکت خود در بازار بسازید، اما سوال این است که چگونه در یک نمایشگاه شرکت کنید؟
راهنمای شرکت در نمایشگاه
اگرچه شرکت در نمایشگاه ‌ها می ‌تواند بسیار سود آور باشد، اما اکثر شرکت ‌ها عمدتاً به دلیل نداشتن آمادگی ‌های لازم از انجام این کار خودداری می ‌کنند. برای کمک به شما، ما یک برنامه ریزی 8 مرحله ای فشرده، در جهت آماده سازی و مدیریت موثر نمایشگاه به نگارش درآورده ایم که مطالعه آن خالی از لطف نیست.

انتخاب یک نمایشگاه مناسب برای شرکت

قبل از اینکه بدون فکر و شتابزده برای شرکت در هر نمایشگاهی ثبت نام کنید، باید کاملا مطمئن باشید که نمایشگاهی که در آن شرکت می کنید نتایج دلخواه و خواسته هایتان را برآورده سازد. در تمام طول سال نمایشگاه های زیادی در سراسر جهان برگزار می شود. شما باید یک نمایشگاه را بر اساس شرکت کنندگان، غرفه داران دیگر و مهم تر از همه بودجه خود انتخاب کنید. شرکت در یک نمایشگاه بدون تحقیق قبلی نتایج مطلوبی را به همراه نخواهد داشت، بنابراین مطمئن شوید که نمایشگاهی که در آن شرکت می‌کنید برای برند شما مناسب است.

شرکت در نمایشگاه

رزرو یک مکان ایده آل برای غرفه نمایشگاهی خود

پس از تصمیم گیری در مورد نمایشگاه، گام بعدی رزرو یک غرفه در محل نمایشگاه است. در محل نمایشگاه، غرفه ها قیمت متفاوتی دارند. غرفه هایی که در دیدرس و یا نزدیک درب های ورودی و سالن های غذاخوری باشند، قیمت بالاتری هم دارند. اما اگر بودجه شما اجازه می دهد، به سراغ عقد قرارداد برای غرفه جزیره در مرکز نمایشگاه بروید. این غرفه پربازدیدترین غرفه در محل نمایشگاه است و بعد از غرفه ورودی در رتبه دوم قرار دارد. بسته به بودجه، محصول، خدمات و ترجیحات خود می توانید یک مکان را انتخاب کنید. شما می توانید با تقویت ایده های طراحی غرفه نمایشگاهی خود برای جذب بازدیدکنندگان، بهترین استفاده را از غرفه انتخابی خود داشته باشید.

شرکت در نمایشگاه ها

بستن قرارداد با یک طراح و غرفه ساز نمایشگاه

یک طراح و سازنده خوب به شما کمک می کند تا بهترین تصویر از هویت برند، محصولات و خدمات خود را در نمایشگاه نشان دهید. سپردن غرفه نمایشگاهی خود به دست یک تولید کننده و طراح معتبر، تضمین می کند که غرفه شما را با کیفیت بالا و با در نظر گرفتن ایدئولوژی برند و الزامات بازاریابی شما اجرا نماید. در مورد سازندگان غرفه های نمایشگاهی پرس و جو کنید، نمونه کارهای آن ها را ببینید و راجع به دستمزد درخواستی شان صحبت کنید. و در آخر کسی را انتخاب کنید که از شهرت کافی برخوردار است، ترجیحاً واحد تولیدی خود را داشته باشد تا از تحویل به موقع و کیفیت خوب محصول اطمینان حاصل شود.

همکاری با غرفه ساز

انتخاب پرسودترین طراحی غرفه نمایشگاهی

غرفه نمایشگاهی شما مهمترین جنبه ارائه نمایشگاه شما است. نه تنها نشان دهنده برند شماست، بلکه ایده های طراحی غرفه نمایشگاهی شما نیز نقش بسیار مهمی در جذب بازدیدکنندگان به غرفه شما دارد. طرحی را انتخاب کنید که منحصر به فرد و چشم نواز باشد اما در عین حال به برجسته کردن پیام بازاریابی شما کمک می کند. باید تصویر برند شما را تجسم بخشد و به افزایش یادآوری ارزش برند نیز کمک کند.

طراحی غرفه

ترتیب تدارکات و سایر الزامات ضروری

برنامه ریزی و اجرای غرفه نمایشگاه کار آسانی نیست. سعی کنید به سراغ غرفه ساز نمایشگاهی بروید که خدمات همه جانبه ای مانند مشاوره، حمل و نقل، نصب و برچیدن غرفه نمایشگاهی را به شما ارائه دهد. اگر نمی توانید یک غرفه ساز نمایشگاهی پیدا کنید که بتواند همه این کارها را برای شما انجام دهد، باید ترتیبی دهید که افرادی که مخصوص این کار هستند، این خدمات را برای شما انجام دهند.

تصمیم گیری راجع به ترکیب یک تیم فروش کارآمد

یکی دیگر از جنبه های مهم، ترکیب بندی تیم فروش مناسب است. تیم فروش شما به جذب بازدیدکنندگان در غرفه های نمایشگاهی و تبدیل آن ها به مشتری کمک می کند. از این رو، انتخاب و تشکیل یک تیم قوی بسیار مهم است. افرادی را انتخاب کنید که حرفه ای، مودب و پرانرژی هستند. کارکنان فروش شما همچنین باید به طور کامل در مورد برند و ویژگی های محصول و خدمات شما آموزش ببینند تا به سوالات احتمالی که در طول نمایشگاه از آن ها پرسیده می شود پاسخ دهند.

مرتب کردن الزامات لحظه آخری

نمایشگاه ها نیاز به برنامه ریزی زیادی دارند؛ زیرا عناصر مختلف در کنار هم قرار می گیرند تا یک تصویر منسجم را تشکیل دهند. بنابراین باید وسایل پذیرایی، هدایا، و موارد دیگر را به اندازه کافی تدارک دیده باشید تا مبادا با کمبود چنین منابع مهمی مواجه شوید. اگر قصد دارید با مراجعه کنندگان خود گپ و گفتی انجام دهید، باید کارکنان خود را از قبل آماده کرده و وسایل مورد نیاز را تهیه کنید.

تبلیغ و بازاریابی صحیح محصولات و خدمات

باید مخاطبان خود را در مورد نمایشگاه تان آگاه کنید تا مطمئن شوید که برای بازدید به غرفه شما می آیند. رویداد خود را از طریق رسانه های و صفحات اجتماعی تان تبلیغ و بازاریابی کنید تا میزان نفوذ خود را افزایش دهید. حتی می توانید بنرها و پوسترهایی را در محوطه نمایشگاه نصب کنید که بازدیدکنندگان را به غرفه های شما هدایت می کند. ارتقای فیزیکی غرفه نمایشگاهی خود، از طریق تبلیغات چاپی، بروشورها، و کارکنان خود، احتمال این که شرکت کنندگان را با وقتی روی زمین هستند متوجه ایستادن شما خواهند شد.

درک ارزش بازاریابی قبل از حضور در نمایشگاه

استراتژی تبلیغاتی شما نباید محدود به محل نمایشگاه تجاری و روز غرفه در آنجا باشد. برای تبلیغ بیزنس خود، قبل از نمایشگاه هم وقت بگذارید. از رسانه های اجتماعی برای اطلاع رسانی استفاده کنید؛ از طریق ایمیل ها یا تلفن با مشتریان فعلی ارتباط برقرار کنید. بازاریابی قبل از نمایشگاه یک استراتژی است که می توانید ماه ها قبل از برگزاری نمایشگاه برای آن برنامه ریزی کنید. این یک حرکت کاملاً پرسود است؛ زیرا نه تنها کنترل بیشتری بر استراتژی بازاریابی قبل از نمایشگاه خود دارید، بلکه می توانید بر تعداد بازدیدکنندگانی که در غرفه نمایشگاه خود ظاهر می شوند نیز تأثیر بگذارید. این کار از دو جهت برای شما سودمند است. اولاً، شما می توانید رابطه تجاری خود را با مشتریان قبلی خود تجدید کنید، ثانیاً حضور برند آنلاین خود را به میزان قابل توجهی در ذهن سایر شرکت کنندگان پررنگ می کنید.

فراموش نکنید که بازدیدکنندگان خود را درگیر کنید؛

طراحی غرفه نمایشگاهی شما اولین چیزی است که بازدیدکنندگان می بینند. اگر طراحی شما جالب به نظر نمی رسد، اشخاص کمی به شما مراجعه می کنند و این یک واقعیت است! البته حفظ توجه آن ها پس از ورود به غرفه نمایشگاه شما نیز به همان اندازه مهم است. همیشه عناصر تعاملی را در طراحی پایه خود بگنجانید، این عناصر می توانند از طریق دید، لمس یا صدا با هم تعامل داشته باشند. 
فناوری اولین ارتباطی است که ذهن هر غرفه‌داری را هنگام فکر کردن به عناصر تعاملی و درگیرکننده به خود جلب می‌کند. اما خیلی بیشتر از این است؛ تعامل شامل جنبه های آنالوگ و اجتماعی نیز می شود. نمایش محصول به عنوان تعامل برای بازدیدکنندگان محسوب می شود. هدایا نیز به عنوان ابزار تعامل به حساب می آیند. فروشنده شما در پیشخوان پذیرش یا عکاس شما که نکاتی را برای ژست گرفتن به بازدیدکنندگان در عکس شما ارائه می دهد، در حال تعامل با بازدیدکنندگان است. برای گسترش تعریف خود از مشارکت بازدیدکنندگان، ایده های زیادی برای افزایش تعامل در غرفه نمایشگاه خود خواهید یافت.
نتیجه
این مراحل باید مانند دستورالعمل های اولیه برای آماده سازی نمایشگاه شما عمل کنند. مهمترین نکته این است که زود شروع کنید و کارها را برای لحظه آخر رها نکنید. این دوراندیشی به شما زمان کافی برای آماده سازی می دهد و اطمینان حاصل خواهید کرد که نمایشگاه شما موفق عمل کرده است!
اطلاعات تماس
آدرس: تـــهران ، خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ساعی، مجتمع تجاری صدف، طبقه دوم اداری، واحد ۲
 تلفن تماس: 02188880560  و  02188797301
 شماره همراه: 09126052412
 پست الکترونیک: info @ afandak.net
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به گروه معماری آفنداک می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح