6 نکته برای داشتن غرفه نمایشگاهی جذاب

در روز هایی که در نمایشگاه حضور دارید، هزاران بازدید کننده از کنار غرفه تجاری شما عبور خواهند کرد. بنابراین جلب توجه آن ها به وسیله المان هایی که در طراحی به کار می برید و روش هایی که در جذب مشتریان بالقوه به کار می گیرید، اهمیت ویژه دارد. در اینجا شش نکته کلیدی و مهم وجود دارد که به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که طراحی غرفه نمایشگاهی و غرفه سازی شما چشم نواز و دعوت کننده است.

نکاتی برای غرفه جذاب

6 نکته برای جذابیت بصری غرفه نمایشگاهی شما

برای هر کسب و کاری، بزرگ یا کوچک، نمایشگاه و صحنه نمایشگاه تجاری فرصتی عالی برای ایجاد آگاهی از برند و ملاقات با مشتریان احتمالی است. ممکن است سال های زیادی در نمایشگاه حضور داشته باشید و تجربه خوبی در این زمینه به دست آورده باشید؛ اما اگر در این کار مبتدی هستید و می خواهید نمایشگاه شما از خیل غرفه های دیگر متمایز باشد، خواندن این مطلب را به شما توصیه می کنیم. پس در ادامه همراه ما باشید.
غرقه نمایشگاهی جذاب
دانستن این نکته از آن حیث حائز اهمیت است که جلب توجه مخاطبان هدف شما با طراحی و جلوه غرفه نمایشگاهی شما شروع می شود. در ادامه، ما رازهایی را برای اطمینان از اینکه غرفه نمایشگاهی شما از نظر بصری جذاب است و تأثیر قابل توجهی در نمایشگاه تجاری یا کنفرانس بعدی شما می گذارد، آشکار خواهیم کرد. پس بدون مقدمه چینی بیشتر به سراغ آن ها می رویم.
1. در مورد اندازه غرفه تصمیم بگیرید؛
کلید طراحی یک غرفه نمایشگاهی موفق، استفاده بهینه از فضایی است که در اختیار دارید. اندازه در هنگام اجاره غرفه نمایشگاه اهمیت دارد. بسیاری از مدیران کسب و کار تصور می کنند که داشتن یک غرفه بزرگتر همیشه بهتر است، اما گاهی اوقات فضای کوچکتر همان چیزی است که شما نیاز دارید. یک فضای پلان باز را انتخاب کنید که به شرکت کنندگان اجازه دهد آزادانه در تمام فضا بدون احساس تنگنا هراسی پرسه بزنند.
غرفه نمایشگاهی
2. از موقعیت مکانی خود به شیوه درست استفاده کنید؛
اکنون که تصمیم گرفته اید در یک نمایشگاه تجاری شرکت کنید، زمان امضای قرارداد ها و انتخاب مکان غرفه است. هر بیزنسی برای اجاره بهترین نقطه در نمایشگاه تجاری رقابت می کند.
هدف شماره یک شما برای اجاره فضا در نمایشگاه، هدایت ترافیک به غرفه خود و ایجاد سرنخ های ورودی است. مکان اشتباه غرفه شما می تواند موفقیت استراتژی بازاریابی نمایشگاه تجاری شما را به همراه داشته باشد. اگر مکان غرفه شما "غیرقابل دسترس" در نظر گرفته شود، شانسی برای ارتباط با مخاطبان هدف خود نخواهید داشت. از انتخاب فضایی در پشت نمایشگاه خودداری کنید. شما باید مطمئن شوید که غرفه شما در یک منطقه پر رفت و آمد است.
مدل غرفه
در صورت امکان، فضای غرفه را در نزدیکی درب های ورودی انتخاب کنید که از لحظه ورود شرکت کنندگان قابل مشاهده باشد. اگر نمی‌توانید فضایی نزدیک درب های ورودی را اجاره کنید، بهترین گزینه این است که در نزدیکی کافه تریا یا سالن غذاخوری باشید. قاعدتا خواسته شما این است که در یک نقطه شلوغ و پر رفت و آمد قرار بگیرید که تا شرکت کنندگان زیادی -به احتمال زیاد- به غرفه شما بیایند. 
3. هنگام طراحی غرفه، به رنگ سازمانی و ساختار برندتان پایبند بمانید؛
اولین اولویت شما به هنگام ایجاد طراحی غرفه خود باید این باشد که در مورد چگونگی نمایش تصویر برند خود و ترکیب آن با رنگ ها و المان های دیگر، تصمیم گیری کنید. یک غرفه نمایشگاهی که به خوبی طراحی شده باشد باید نمایانگر شاخصه بصری برند شما باشد. شرکت کنندگان باید بتوانند هویت برند، شخصیت و محصول شما را از دور تشخیص دهند.
نمونه طراحی غرفه سازی نمایشگاهی
در یک سالن نمایشگاهی با هزاران نفر جمعیت، هدف شما این است که خود را از رقبای خود متمایز کنید. یک تم رنگی گیرا را انتخاب کنید و بر پایه همان شروع به طراحی بنر ها و رنگ آمیزی دیوار های غرفه نمایید. این قسمت، یکی از بخش های سرگرم کننده و البته حیاتی برگزاری رویداد شماست؛ زیرا باید خلاق باشید و خارج از چارچوب فکر کنید. در واقع تکیه شما، باید بر روی موضوع بسط هویت برند‌تان باشد.
در اینجا یک مثال آورده شده است: یک شرکت تولید نوشیدنی های ارگانیک که در نمایشگاه خوراکی شرکت می کند، می تواند غرفه خود را به عنوان یک بار با امکان تست این آبمیوه ها و نوشیدنی ها طراحی کند. به کارگیری چنین مفهومی در طراحی غرفه، یک تجربه سرگرم کننده و تعاملی را برای مخاطبان رقم می زند که در حین تازه کردن گلویشان، جرقه گفتگو و صحبت شان را با کارشناسان شما زده می شود.
4. با به کارگیری رنگ های جذاب و روشن، از سایر غرفه ها متمایز شوید؛
انتخاب رنگ غرفه شما می تواند به متمایز کردن شما از سایر غرفه ها کمک کند. کسب‌ و کارهایی که در نمایشگاه‌ های تجاری موفق هستند، معمولاً از رنگ ‌های پررنگ و روشن استفاده می‌کنند. به یاد داشته باشید، انتخاب بهترین رنگ، می تواند توجه شرکت کنندگان را به خود جلب کند، جرقه گفتگو را برمی انگیزد و بازدیدکننده را به مشتری تبدیل می کند.
5. تعامل خود را با شرکت کنندگان، به حداکثر برسانید؛
طبق آمار منتشر شده، شرکت کنندگان به طور متوسط 3.8 ساعت از وقت خود را صرف تماشای نمایشگاه های تجاری می کنند. با وجود حضور شرکت ‌های بسیار، جذب بازدید کنندگان به غرفه ‌تان برای نمایش محصولات و شرح خدمات تان دشوار است. بنابراین پیاده سازی یک طرح تعاملی در غرفه نمایشگاه، راه بسیار خوبی برای افزایش ترافیک غرفه و ارائه یک تجربه به یاد ماندنی برای شرکت کنندگان است.
امروزه اطلاع از آخرین فناوری ها و رویکرد ها در نمایشگاه‌ های تجاری، به یک جزء بزرگ تبدیل شده است. شما نمی توانید بدون آگاهی از آخرین روند های فناوری یک رویداد خاص، وارد نمایشگاه های تجاری شوید. ارائه یک تجربه تعاملی برای شرکت کنندگان، آن ها را تشویق می کند که مدت بیشتری در غرفه شما بمانند و درباره محصولات و خدمات شما اطلاعات بیشتری کسب کنند.
طرح غرفه سازی
در حال حاضر، برخی از روندهای تعاملی محبوب استفاده از صفحه نمایش لمسی، واقعیت مجازی، واقعیت افزوده و غرفه های عکس هستند. هنگام انتخاب یک تجربه تعاملی برای افزودن به مفهوم غرفه خود، خارج از چارچوب فکر کنید.
6. چیزی بده!
بیایید با یکدیگر صادق باشیم؛ همه افراد دوست دارند چیزهای رایگان دریافت کنند. با پخش هدایای تبلیغاتی در غرفه نمایشگاهی تان، توقف بازدیدکنندگان در کنار غرفه خود را تضمین می کنید. سواگ تبلیغاتی یکی از دلایل اصلی حضور مردم در نمایشگاه‌های تجاری است. طراحی یک آیتم تبلیغاتی فکر شده، راهی عالی برای صحبت در مورد برند شما در طول نمایشگاه و فیکس کردن قرار های بعدی در شرکت شماست.
مدل غرفه سازی
در نتیجه
به یاد داشته باشید که همه چیز به تجربه بستگی دارد. ادغام شخصیت برند شما با عناصر تعاملی و سرگرم کننده می تواند غرفه نمایشگاه تجاری شما را به خاطره انگیزترین تجربه برای شرکت کنندگان تبدیل کند.
اطلاعات تماس
آدرس: تـــهران ، خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ساعی، مجتمع تجاری صدف، طبقه دوم اداری، واحد ۲
 تلفن تماس: 02188880560  و  02188797301
 شماره همراه: 09126052412
 پست الکترونیک: info @ afandak.net
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به گروه معماری آفنداک می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح