انتخاب رنگ مناسب برای غرفه و روانشناسی رنگ ها

رعایت اصول نمایشی و گرافیکی، پایه و اساس موفقیت در یک نمایشگاه بزرگ تجاری است. و البته به طور جزئی تر، باید بگوییم که انتخاب رنگ های مکمل و تاثیرگذار در کنار یکدیگر، موفقیت شما را در ایجاد یک جلوه بصری و جذاب از رویکرد کاری تان، پایه ریزی می کند. رنگ احساسات را برمی انگیزد، شخصیت را به تصویر می کشد، سمبل شور و حیات بیزنس شماست و در یک کلام، برند ها را تعریف می کند.

رنگ بندی غرفه سازی

رنگ هایی که برای غرفه سازی نمایشگاه خود انتخاب می کنید، سخن از حال و هوای بیزنس شما می گوید و خبر از میزان علاقه شما نسبت به کاری می دهد که در مسیر انجام آن هستید. بنابراین عاقلانه انتخاب کنید. از این رو از مدیر دپارتمان گرافیک خود بخواهید که هوشمندانه ترین ایده ها را در طراحی غرفه نمایشگاه تان به کار گیرد. این اشخاص با ذهن خلاق و ایده های ناب شان به شما کمک می کنند تا با انتخاب یک پالت رنگی عالی، پیام خود را با صدای بلند و واضح، به سمع و نظر به شرکت کنندگان در نمایشگاه، برسانید.

اما چرا انتخاب رنگ مناسب برای غرفه سازی نمایشگاه تا این حد مهم است؟

قوی ترین جنبه در انتخاب رنگ این است که پیامی غیرکلامی ارسال می کند. می تواند بازدیدکنندگان را از طریق جذب بصری به سمت نمایشگاه تجاری شما هدایت کند، بدون اینکه شخص یا اشخاصی در گوشه نمایشگاه تراکت پخش کنند و از آن ها دعوت کنند که به غرفه شما بیایند. بنابراین پیش از اقدام به انجام هر کاری، باید ترکیب رنگ غرفه نمایشگاهی خود را با رعایت اصول هارمونی و تناسب نسبت به رنگ سازمانی و لوگوی برندتان برگزینید. در ادامه روانشناسی چند رنگ اصلی و پر طرفدار در غرفه سازی نمایشگاه ها را مورد بررسی قرار می دهیم. پس در ادامه همراه ما باشید.

اهمیت رنگ در غرفه سازی

روانشناسی رنگ قرمز

به عنوان مثال، روانشناسی رنگ قرمز را مورد بررسی قرار می دهیم. این رنگ را در چه مکان هایی بیشتر دیده اید؟ قرمز رنگ علائم ایست، ماشین های آتش نشانی و خودروهای اسپرت پر زرق و برق است. وقتی رنگ قرمز را می بینیم، کاری را که انجام می دهیم متوقف می کنیم و فقط به نقطه ای با این طیف رنگی توجه می کنیم. پس می توانید از رنگ قرمز در رنگ آمیزی غرفه نمایشگاه تجاری خود، برای متوقف کردن افراد در مسیر خود استفاده کنید.

رنگ قرمز در غرفه سازی

روانشناسی رنگ آبی

از سوی دیگر، رنگ آبی یک رنگ مراقبه و آرامش بخش است. وقتی مردم آبی را می بینند تمایل دارند تمامی المان های روبه رویشان را با اعتماد و آرامش مرتبط کنند. از رنگ آبی در ترکیب رنگ غرفه سازی نمایشگاه تجاری خود استفاده کنید تا یک اعتماد ذاتی را در ذهن شرکت کنندگان ایجاد کنید. از انواع رنگ های دیگر در طراحی غرفه نمایشگاه تجاری خود استفاده کنید تا فضایی از بازیگوشی، ماندگاری، خردمندی و حتی انتقال پیامی مبنی بر احترام شرکت شما به محیط زیست را ایجاد کنید (مثل استفاده از رنگ سبز).

رنگ آبی در غرفه سازی

روانشناسی رنگ بنفش

رنگ بنفش در غرفه سازی، اولین چیزی است که مردم هنگام مواجهه با نمایشگاه تجاری شما می بینند و این همان رنگی است که آن ها به طور طبیعی به سمت آن کشیده می شوند. بنفش سمبل جذابیت و اغواگری است و رنگ سازمانی بسیاری از آژانس های تبلیغاتی موفق است. همچنین انتخاب رنگ های مکمل زرد، سفید و سرمه ای در کنار آن، می تواند در ایجاد یک جلوه بصری اثربخش، با موفقیت کامل عمل کند. یک طرح گرافیکی بنفش رنگ برنامه ریزی شده به شما کمک می کند در میان جمعیت زیادی از غرفه ها برجسته شوید. این امر به ویژه در نمایشگاه های تجاری، که در آن صدها رقیب شما را احاطه کرده اند، بسیار مهم است.

رنگ بنفش در غرفه سازی

انتخاب رنگ مناسب برای غرفه سازی به چه عواملی بستگی دارد؟

این نکته مهم را فراموش نکنید که شما در هنگام انتخاب رنگ برای برپا کردن غرفه نمایشگاه تجاری خود، با محدودیت هایی روبه رو هستید. پس بهتر است با طراح گرافیک خود هماهنگ شوید تا رنگ های مناسب را برای فضای نمایشگاه تجاری خود انتخاب کنید. ترجیحات رنگی شما باید در هماهنگی کامل (یا حداقل نسبی) با رنگ های به کار رفته در لوگوی شرکت شما، اهداف بازاریابی کلی بیزنس تان و حتی محل نمایشگاه باشد. به منظور حفظ یکپارچگی برند خود و جذب مشتریان بالقوه، طراحی غرفه نمایشگاه تجاری شما باید بی عیب و نقص و البته در نوع خودش کم نظیر باشد.
اهمیت رنگ در غرفه سازی نمایشگاهی
برپایی یک غرفه نمایشگاهی مهیج و جذاب با گرافیکی عالی، به تجارت شما جانی دوباره می بخشد و سیل جدیدی از مشتریان جدید را به سوی شما روانه می کند. اگر می خواهید اطلاعات بیشتر و کامل تری را در این زمینه به دست آورید، مقالات دیگر ما را بررسی کنید تا ایده های بیشتری برای طراحی غرفه نمایشگاه تجاری، نحوه برخورد و آداب معاشرت با مشتریان به دست آورید.
اطلاعات تماس
آدرس: تـــهران ، خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ساعی، مجتمع تجاری صدف، طبقه دوم اداری، واحد ۲
 تلفن تماس: 02188880560  و  02188797301
 شماره همراه: 09126052412
 پست الکترونیک: info @ afandak.net
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به گروه معماری آفنداک می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح