تجهیزات نمایشگاهی را بخریم یا اجاره کنیم؟

اجاره یا خرید غرفه موضوع مقاله امروز ماست. در مطلب پیشین راجع به غرفه سازی و مزایای آن صحبت کردیم. همچنین راجع به اینکه چرا و چه موقع نیاز به غرفه سازی داریم، توضیحاتی را ارائه دادیم. اما شاید این سوال بسیاری از مدیران کسب وکار باشد که بهتر است غرفه را اجاره کنم و یا بخرم؟
پاسخ این سوال تا حد زیادی بستگی به بودجه شما و تعداد دفعاتی دارد که در طول یک سال، در نمایشگاه حضور پیدا می کنید. شاید شما ترجیح تان این باشد که به جای صرف هزینه زیاد برای خرید تجهیزات غرفه سازی، این پول را خرج مورد مهم تری (مثلا طراحی غرفه) کنید و در عوض این تجهیزات را برای هر بار حضور در نمایشگاه، اجاره نمایید. بنابراین تصمیم گرفتیم تا در یک پست جداگانه به بررسی مزایا و معایب خرید و اجاره غرفه بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

تجهیزات نمایشگاهی را بخریم یا اجاره کنیم؟

مزایای اجاره غرفه
1. امکان نمایش با غرفه ای کاملاً متفاوت در هر بار حضور در نمایشگاه
2. مفهوم و طراحی را می توان بهینه با نمایشگاه خاص و گروه هدف تنظیم کرد.
3. شما به "پول نقد" کمتری نیاز دارید! به جای سرمایه گذاری بیشتر، هزینه کمتری داشته باشید.
4. لازم نیست غرفه خود را در جایی مناسب انبار کنید. پس از اتمام نمایشگاه، آن را به سازنده غرفه بازگردانید.
5- از ساخت و ساز و برچیدن آن مراقبت می شود.
6. اگر برای اولین بار در یک نمایشگاه شرکت می کنید، اجاره گزینه مناسبی است. این امکان را به شما می دهد تا غرفه و اثربخشی مشارکت را برای شرکت خود آزمایش کرده و آن را بهینه سازی کنید.
7. اگر در نمایشگاه های خارجی (منظور شهر یا کشور دیگری است) اجاره غرفه محلی ارزان تر است. در هزینه های حمل و نقل جویی میشود.
8- برای اجتناب از قدیمی شدن، به دنبال اجاره بروید. با اجاره غرفه نمایشگاهی خود، نمایشگاه تجاری شما این فرصت را دارد که هر بار مدرن و تازه باشد.
9. مزیت اجاره غرفه این است که شما می توانید در اطراف یک نمایش خاص کار کنید. با اجاره غرفه خود می توانیدمکان نمایشگاه خود را شخصی سازی کنید.
10- اجاره غرفه می تواند برای غرفه داران جدید ایده آل باشد، تا بتوانند در محل کار نمایشگاه شروع به پیشرفت کنند.
مضرات اجاره و مزایای خرید غرفه شخصی شما
1. فقط می توانید یک غرفه را به همراه خدمات کاملش برای چند روز اجاره کنید. ساخت غرفه خودتان و استفاده از آن در دفعات بعدی امکان پذیر نیست. بنابراین، ممکن است هزینه ها برای دفعات متعدد بیشتر از خرید تجهیزات غرفه سازی برای یک دفعه باشد.
2. اگر شما به طور مرتب در نمایشگاه ها شرکت می کنید، اجاره غرفه هزینه بیشتری از خرید آن به همراه خواهد داشت. از این گذشته، مجبورید بارها و بارها هزینه توسعه غرفه را بپردازید؛ به خصوص اگر غرفه های چوبی انتخاب شما باشند. چون غرفه های مدولار قابل استفاده مجدد هستند؛ با این حال، هنوز هم هزینه بسیار بیشتری دارند.
3. اجاره غرفه بارها و بارها هزینه آماده سازی زیادی را در پی خواهد داشت. از این گذشته، شما مجدداً باید به یک مفهوم و طراحی جدید فکر کنید.
4. بسته به سیستم غرفه ای که شما انتخاب کرده اید و به امکانات خودتان بستگی دارد؛ می توانید خودتان تجهیزات را اسمبل کنید. این امر به شما امکان می دهد صرفه جویی زیادی در بودجه خود داشته باشید؛ زیرا نیازی به سازنده غرفه خارجی ندارید.
5. داشتن غرفه مخصوص خود به این معناست که شما دقیقاً می دانید چه چیزی دارید و به چه شکلی شبیه هستید.
6. شما می توانید غرفه (مدولار) خود را از قبل بسازد ("پیش ساختمان").
7. در سالن نمایشگاه صدها و هزار غرفه وجود دارد که شبیهیکدیگر هستند. غرفه های نمایشگاهی سفارشی از انعطاف پذیری طراحی برخوردار هستند که به شما کمک می کند تا از بقیه متمایز شوید.
8. اگر می خواهید بیش از سه تا چهار بار در سال نمایشگاه داشته باشید، خرید غرفه ایده آل و مقرون به صرفه است.
10. هر شرکت نمایشگاهی نیازهای طراحی منحصر به فرد خود را دارد. در صورتی که قصد دارید کارایی غرفه های نمایشگاه خود را به حداکثر برسانید، پاسخگویی به این نیازهای منحصر به فرد ضروری است. یک غرفه نمایشگاهی سفارشی می تواند به شما کمک کند تا نمایشگری را ایجاد کنید که نیازهای شما را برآورده سازد؛ زیرا به طور خاص برای برند شما ایجاد شده است.
این معایب ذکر شده برای اجاره تجهیزات غرفه سازی ممکن است کار را برای برخی از مشاغل از جهت پشتوانه اجاره بها دشوار کند. در این صورت، همیشه بهتر است یک غرفه برای ظاهر نمایشگاه تجاری خود بخرید.
نتیجه گیری
خلاصه اینکه اگر حداقل سه بار در سال از غرفه خود استفاده کنید، خرید غرفه گزینه بسیار بهتری است. اگر می خواهید خودتان غرفه سازی را بنا کرده و خریداری کنید بهترین گزینه است.
اما:
آیا به طور پراکنده در نمایشگاه شرکت می کنید؟ شما قادر / مایل نیستیدغرفه تان را خودتان بسازید؟
بودجه کافی برای سرمایه گذاری ندارید؟ اجاره بهترین گزینه برای شما خواهد بود!
آیا می خواهید در مورد اجاره یا خرید غرفه های نمایشگاه اطلاعات بیشتری کسب کنید؟ با یکی از مشاوران ما تماس بگیرید و یا برای هر دو گزینه درخواست پیشنهاد دهید.

اطلاعات تماس
آدرس: تـــهران ، خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ساعی، مجتمع تجاری صدف، طبقه دوم اداری، واحد ۲
 تلفن تماس: 02188880560  و  02188797301
 شماره همراه: 09126052412
 پست الکترونیک: info @ afandak.net
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به گروه معماری آفنداک می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح